
Foto: Gemeente Haarlem/Marisa Beretta
Museum het Dolhuys meldde zich als 99e deelnemer aan bij De Normaalste Zaak van Zuid-Kennemerland & IJmond. Reden voor Floor Roduner, wethouder in Haarlem, om het museum te bezoeken en in gesprek te gaan met directie en enkele medewerkers.
Nummer 99, museum het Dolhuys, is een heel bijzondere deelnemer, omdat het een museum is waar de waarde van mensen die anders functioneren centraal staat. Onder de medewerkers en vrijwilligers zijn er velen met een arbeidsbeperking. Met een aantal daarvan ging de wethouder in gesprek onder het genot van een heerlijk stuk door de medewerkers gebakken taart. Het plezier van de medewerkers in hun werk spatte ervan af!
Er is ook een mooie, nieuwe ontwikkeling. Het Dolhuys gaat een bijzonder partnership aan. Museumcafé ‘Thuys’ wordt een sociale onderneming met re-integratie als hoofddoelstelling, gericht op opleiding en begeleiding naar werk. Dit doen zij in samenwerking met het Ron Blauw College.
Bekijk deze video over het hoe en wat van deze ontwikkeling: