09 april 2026

Neurodiversiteit op de werkvloer – een praktijkvoorbeeld

Ieder brein werkt anders. Toch zijn veel organisaties nog ingericht op één manier van denken, communiceren en samenwerken. Dat kan ervoor zorgen dat mensen onbedoeld buiten beeld blijven of niet tot hun recht komen.  

Tijdens deze online bijeenkomst krijg je inzicht in het begrip neurodiversiteit en wat het betekent om in een neurodiverse omgeving te werken. En waar de uitdagingen en de kansen liggen. Aan de hand van een inspirerend praktijkvoorbeeld delen leidinggevenden, medewerker en hoogleraar ervaringen en kennis. 

Praktische informatie

Wanneer: Donderdag 9 april 10:00-11:00 
Waar: Online 
Voor wie: HR-professionals, leidinggevenden, ondernemers

Meld je hier aan voor Neurodiversiteit op de werkvloer

Praktijkvoorbeeld: de filmproductie KAIN 

De productie achter de film KAIN is het praktijkvoorbeeld dat tijdens deze bijeenkomst centraal staat. Deze speelfilm, gemaakt door een neurodiverse crew, gaat over autisme, maatschappelijke aansluiting, uitsluiting en acceptatie.  

Samen met de makers bespreken we hoe de samenwerking er op de werkvloer uitzag. Wat werkte goed, waar liepen ze tegenaan en wat kun je hiervan leren voor jouw eigen organisatie? De volgende makers delen hun perspectief: 

  • Daniël Gellvoet – acteur en vertolker van de hoofdrol Kain, heeft zelf autisme 
  • Aliefka Bijlsma –eindverantwoordelijke van de filmproductie 
  • Wiendelt Hooijer – uitvoerend producent en leidinggevende tijdens draaidagen 
  • Sander Begeer – hoogleraar diversiteit en autisme en ontwikkelingspsycholoog, als adviseur betrokken bij de film 

Een bijzonder praktijkverhaal om samen over in gesprek te gaan. Meld je aan en doe mee!

Bekijk hier de trailer van KAIN

Bekijk hier de trailer van KAIN
Deel dit artikel via: