26 juni 2025

AI bij werving en selectie – Kansen en risico’s

AI is hot en maakt razendsnel zijn opmars in recruitmentland. Veel werkgevers zetten AI-tools in bij het zoeken, screenen of selecteren van kandidaten. Maar… is dat altijd een goed idee?

 

Tijdens deze interactieve sessie ontdek je wat AI precies is, hoe een taalmodel leert én welke implicaties Europese regelgeving (zoals de AI Act) heeft voor HR-processen.

We staan stil bij de risico’s van bias en uitsluiting, maar laten ook zien hoe je AI juist bewust kunt inzetten om wél objectiever te selecteren. Denk aan toepassingen voor gestructureerde interviews, anonieme cv-screening en inclusieve vacatureanalyses.

Praktische informatie

Wanneer: Donderdag 26 juni van 10.00 – 13.00
Waar: Utrecht, locatie volgt
Voor wie: HR-professionals en recruiters met kennis van objectieve werving en selectie
Investering: Kostenloos

Aanmelden: via deze link

👉 Deze sessie is speciaal bedoeld voor professionals die al vertrouwd zijn met objectieve werving en selectie. We bouwen voort op bestaande kennis en bieden verdiepende inzichten en praktijkvoorbeelden. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Oud-CoP deelnemers worden als eerste uitgenodigd om mee te doen. 

Je gaat naar huis met:

  • inzicht in de (on)mogelijkheden van AI
  • bewustwording van risico’s als discriminatie en datamisbruik
  • concrete handvatten om AI eerlijk en effectief in te zetten
Deel dit artikel via: